ECS Germany, Kiel

ECS Germany, Kiel

ECS Germany, Kiel will be hosted in northern Germany at the Kiel Cricket Ground in Kiel. 10 teams participate in this tournament and are divided into two groups with 48 league matches, followed by 8 knockout matches.

ECS Germany, Kiel will be hosted in Kiel Cricket Ground in Kiel from Monday, May 31th, and runs to June 12th, 2021. 10 teams participate in this tournament and are divided into two groups with 48 league matches, followed by 8 knockout matches.

ECS Germany, Kiel Squads:

Kummerfelder Sportsverein Squad:

Adhyay Datta, Asad Ahmad Khan, Dilraj Singh, Noor Wali, Avi Soni, Hazrat Said. Imran Khan, Israr Khan, Pratip Datta, Ashish Sharma, Chandana Pushpalal, Delawar Khan, Finn Sadarangani, Muhammad Samiullah, Muhammad Shoaib Azam Khan, Musadiq Ahmed, Rajan Sharma, Safiullah Ahmadzai, Shekib Naibkhel, Victor Moyo, Malith Herath, Saied Sajad Sadat, Sulaiman Kakar, Syed Zaid Hasan.

PSV Hann-Munden Squad:

Adeel Ahmad, Hirenbhai Patel, Imran Hafiz, Junaid Javed, Omedullah Safi, Wahid Muhammad, Wali khan, Zaheer Khan, Amin Zadran, Gulraiz Mustafa, Matiullah Yousafzai, Safi Awalkhan, Ujan Natik, Vinod Joshi, Asad Sangari, Ketan Singh, Nasir Rustamkhail, Sajed Jaberkhel.

SC Europa Squad:

Akif Hameed, Muhammad Bilal, Muhammad Kashif Abbasi, Rahimullah Khan, Wahidullah Amini, Abdulrahim Zazai, Amjad Khan Zazai, Bilal Shinwari, Dev Rana, Hamza Muhammad, Khawaja Khalid Rauf, Mohammad Nader Fakhry, Shabeer Ahmad, Yasir Yousuf Thara, Abdul Khan, Atiqullah Bawar, Habibullah Shinwari, Hedayatt Talash, Israfeel Aryubi, Mohammad Khan Oriakhel, Samiullah Habibi, Umar Farooq, Wicket Keeper, Dawood Khan Aryubi, Mohsin Muhammad, Sahel Darwish.

MTV Stallions Squad:

Azizullah Ahmadi, Bikramjit Singh Sehgal, Gaurav Singh Rathore, Prashanth Potharlanka, Sasanka Sanka, Srinu Tumpara, Suraj Lal Putta Motilal, Zarif Gul Mumand, Asghar Amarkhil, Hamza Mahmood, Muneeb Mohammad, Prakash Singh, Ujwal Gadiraju, Basit Orya, Iftikhar Yakoob Ali, Mohammad Faruq Arabzai, Suraj Singh, Brijesh Prajapati, Deepak Tandon, Sachin Mandy Gangareddy, Thomas McGuinn.

SG Findorff Squad:

Ahmad Asghar, Ahsan Ashraf, Chandan Sudhakar, Luqman Ahmad, Shafqat Ashraf, Abdullah Said, Hammad Khan, Iftikhar Khan, Jamie Perfect, Prasanraj Sivaraj, Saidul Shakil, Ammar Khalid, Jeevan Bhatt, Rashad Mehmood, Saddam Hussain, Adepa Yerra, Fakhar Ahmed, Masih Shams.

First Contact Squad:

Aziz ullah, Azmatali Faraz, Hassaan Khalid, Rahmanullah Hasan kheil, Abdulrahman Amarkhail, Ataullah Isakhel, Nassrullah Amla, Sadam Sherzad, Salman Haider, Hafiz Musakhel, , Imran Khan Hassan, Mohamad Sharif Safi, Zahir Shah Zakhil, Zakirullah Zakhil, Hasil Momand, Mohammad Akbar Jabarkhel, Shaukat Ali.

1 Kieler HTC Squad:

Abdul Mateen Faizi, Akbar Piekuszewski, Delawer Omari, Madura Ambagahage, Moiz Asif, Naqibulah Mulakhil, Ramez Sarway, Shehzad Abbas, Yousuf Ali Khan, Bilal Safi, Muneeb Arif, Saqib Jan, Sardali Nasiri, Shiraz Shah, Abdulrahman Naimzai, Adil Safder, Atif Latif, Azeem Azam, Danish Zahid, Shafiullah Rasooli, Zia Ziaudin, Adnan Nooruddin, Chaitanya Pagadapoola, Muqurrab Zaidi, Sadeequllah Shinwari, Vihang Saoji.

THCC Hamburg Squad:

Chandan Mothilal, Sudhir Thakur, Aswin Sivakumarr, Bakhtiar Safi, Michael Anderson, Rohan Phadke, Surya Narayanan, Abhik Jana, Abhinand Jha, Angus Pickering, Behram Ali, Jasveer Rathore, Campbell Jefferys, Karthik Suresh, Mithun Jakati, Rahul Kumar.

Moorburgar TSV Squad:

Anthony Kishore, Ashwarya Kumar, Hafiz Hassan, Hari Mahadevan, Karthik Chandregowda, Shreyas Datta, Someshwara Ravi, Aditya Mulay, Imran Tariq, Shardul Joshi, Vignesh Sridhar, Aditya Gopinath, Arun Prakash, Azizgul Khalil, Faizan Farooq, Harish Chidanandappa, Joyson Rexraj, Samjit chandran, Abhishek Chandrashekar, Deepak Prakash, Imran Khan, Sachin Tawde.

VFB Fallersleben Squad:

Akram Ali, Jatinder Singh, Kartheek Bolla, Luky singh, Adit Shah, Kaustubh Deshpande, Mahesh Badhe, Rama Chandra Reddy, Satish Kumar Muthyala, Sunny Rai, Yogesh Sajikumar Pai, Rohit Koul, Sandeep Vasisth, Shivaray Jan, Vedant Shetye.

A

#TeamPLDWonLostPoints
1 MTV MTV 87114
OpponentMatchDateResult
First ContactMatch 3May 31 2021
First ContactMatch 4May 31 2021
SG HamelnMatch 5Jun 1 2021
SG HamelnMatch 6Jun 1 2021
Moorburger TSVMatch 11Jun 2 2021
Moorburger TSVMatch 12Jun 2 2021
1.Kieler HTCMatch 13Jun 3 2021
1.Kieler HTCMatch 14Jun 3 2021
2 KHTC KHTC 85310
OpponentMatchDateResult
Moorburger TSVMatch 1May 31 2021
Moorburger TSVMatch 2May 31 2021
SG HamelnMatch 9Jun 2 2021
First ContactMatch 10Jun 2 2021
MTV StallionsMatch 13Jun 3 2021
MTV StallionsMatch 14Jun 3 2021
SG HamelnMatch 18Jun 4 2021
First ContactMatch 19Jun 4 2021
3 SGH SGH 85310
OpponentMatchDateResult
MTV StallionsMatch 5Jun 1 2021
MTV StallionsMatch 6Jun 1 2021
1.Kieler HTCMatch 9Jun 2 2021
Moorburger TSVMatch 15Jun 3 2021
Moorburger TSVMatch 16Jun 3 2021
First ContactMatch 17Jun 4 2021
1.Kieler HTCMatch 18Jun 4 2021
First ContactMatch 20Jun 4 2021
4 FCT FCT 8264
OpponentMatchDateResult
MTV StallionsMatch 3May 31 2021
MTV StallionsMatch 4May 31 2021
Moorburger TSVMatch 7Jun 1 2021
Moorburger TSVMatch 8Jun 1 2021
1.Kieler HTCMatch 10Jun 2 2021
SG HamelnMatch 17Jun 4 2021
1.Kieler HTCMatch 19Jun 4 2021
SG HamelnMatch 20Jun 4 2021
5 MTSV MTSV 8172
OpponentMatchDateResult
1.Kieler HTCMatch 1May 31 2021
1.Kieler HTCMatch 2May 31 2021
First ContactMatch 7Jun 1 2021
First ContactMatch 8Jun 1 2021
MTV StallionsMatch 11Jun 2 2021
MTV StallionsMatch 12Jun 2 2021
SG HamelnMatch 15Jun 3 2021
SG HamelnMatch 16Jun 3 2021

B

#TeamPLDWonLostPoints
1 KSV KSV 87114
OpponentMatchDateResult
VFB FallerslebenMatch 23Jun 5 2021
VFB FallerslebenMatch 24Jun 5 2021
THCC HamburgMatch 25Jun 7 2021
THCC HamburgMatch 26Jun 7 2021
SC EuropaMatch 35Jun 9 2021
PSV Hann-MundenMatch 36Jun 9 2021
SC EuropaMatch 39Jun 10 2021
PSV Hann-MundenMatch 40Jun 10 2021
2 PSV PSV 85310
OpponentMatchDateResult
SC EuropaMatch 31Jun 8 2021
SC EuropaMatch 32Jun 8 2021
VFB FallerslebenMatch 33Jun 9 2021
VFB FallerslebenMatch 34Jun 9 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 36Jun 9 2021
THCC HamburgMatch 37Jun 10 2021
THCC HamburgMatch 38Jun 10 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 40Jun 10 2021
3 SCE SCE 8448
OpponentMatchDateResult
THCC HamburgMatch 21Jun 5 2021
THCC HamburgMatch 22Jun 5 2021
VFB FallerslebenMatch 27Jun 7 2021
VFB FallerslebenMatch 28Jun 7 2021
PSV Hann-MundenMatch 31Jun 8 2021
PSV Hann-MundenMatch 32Jun 8 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 35Jun 9 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 39Jun 10 2021
4 VFB VFB 8356
OpponentMatchDateResult
Kummerfelder SportvereinMatch 23Jun 5 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 24Jun 5 2021
SC EuropaMatch 27Jun 7 2021
SC EuropaMatch 28Jun 7 2021
THCC HamburgMatch 29Jun 8 2021
THCC HamburgMatch 30Jun 8 2021
PSV Hann-MundenMatch 33Jun 9 2021
PSV Hann-MundenMatch 34Jun 9 2021
5 THCC THCC 8172
OpponentMatchDateResult
SC EuropaMatch 21Jun 5 2021
SC EuropaMatch 22Jun 5 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 25Jun 7 2021
Kummerfelder SportvereinMatch 26Jun 7 2021
VFB FallerslebenMatch 29Jun 8 2021
VFB FallerslebenMatch 30Jun 8 2021
PSV Hann-MundenMatch 37Jun 10 2021
PSV Hann-MundenMatch 38Jun 10 2021